Restaurace Jachta

Ochutnávka vyzrálých italských sýrů

13. - 15. dubna

Víkend italských sýrů. Od pátku 13. dubna od 18 hodin u nás ochutnáte vybrané sýry. Svá místa rezervujte na čísle 733 188 881.

 
Itálie patří k nejstarším výrobcům sýrů a také jako jedni z prvních, se začali zabývat ochranou svých sýrů proti konkurenčnímu zneužití. V současné době se v Itálii vyrábí přes 450 druhů sýrů. Vyzrálé sýry se silnou vůní, nakládané sýry v kořeněném roztoku, sýry zrající ve víně, v medu, sýry plněné šafránem, lanýži, máslem, šunkou nebo sýry podle staletých receptů. Na severu Itálie se vyrábějí tvrdé sýry na krájení, ve střední a jižní Itálii převládají ovčí sýry a v jižní Itálii se také vyrábí měkké sýry používané především do těstovin, na pizzu nebo do salátů. Mezi nejznámější italské sýry patří parmezán, mozzarella, gorgonzola, ricotta a mascarpone.
Zatímco o italských vínech se znalci domnívají, že toho vědí už poměrně dost, o jejich sýrech zdaleka takový přehled nemají. V této oblasti přece jenom v povědomí gurmánské veřejnosti převládají sýry francouzské.
Ke všem sýrům se zároveň doporučuje vybrat to nejvhodnější víno, protože až kombinace sýrů s vínem tvoří dokonalou chuťovou harmonii.