Restaurace Jachta

Hovězí steaky z masitých býků plemen Limousine a Charolais

2.2. - 4.2. 2017

Tentokrát pro vás máme víkendovou akci ve znamení steaků a ne ledajakých, jsou to hovězí steaky z masitých býků plemen Limousine a Charolais původem z Francie. Přijďte ochutnat. Začínáme v pátek 2.února od 18. hodin.

Přestože hovězí maso patří mezi nejkřehčí masa vůbec, jeho kvalitu velmi ovlivňuje i chov zvířete, jeho stáří, podmínky při porážce, délka zrání masa a v neposlední řadě i příprava. Jestli si myslíte, že nejchutnější maso je ihned po poražení zvířete, pak se velmi mýlíte. Čím více vaziva maso obsahuje, tím delší dobu zrání maso potřebuje. Od poražení zvířete může maso dozrávat i několik týdnů.
Výběr kvalitního masa pro přípravu chutného steaku je tedy malá alchymie a člověk by ho neměl podceňovat. Nejprve je však důležité masu jako takovému porozumět. Samozřejmě nejchutnější maso je od mladého býka, nicméně záleží i na oblasti, ve které je skot chován
Velmi kvalitní je maso z plemene Charolais, které je gurmány oblíbené především pro nízký obsah tuku. Velmi podobné maso je i z druhého nejoblíbenějšího francouzského plemene Limousine.